info@barinhost.ir

021-33416650

جزئیات وبلاگ با ستون کناری

سرور چیست (منظور از سرور چیست)؟

سرور (SERVER) دقیقاً یک کامپیوتر است. البته سرور(SERVER) کامپیوتر همیشه روشنی است که در شبکه های کامپیوتری و اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اینکه مفهوم سرور را بهتر درک کنید کافیست بدانید که سرور کامپیوتری است که از لحاظ ظاهری و فیزیکی همان قطعاتی را که شما در کامپیوترهای شخصی و خانگی مشاهده می کنید را دارا می باشد اما چون کاربران در زمان درخواست از سرور تعداد بیشتری هستند و همزمان درخواست های بیشتری از آن می شود ، از لحاظ سخت افزاری سعی می شود که قطعات قدرتمندتری نسبت به کامپیوترهای معمولی داشته باشد .

سرور ها در شبکه های کامپیوتری (شبکه های محلی و شبکه های گسترده) استفاده می شود. سرورها در شبکه های گسترده (به زبان عمومی اینترنت) متفاوت می باشد. اگر بخواهیم سرورها یا خیلی واضح تر وب سرورها را نسبت به استفاده آن در سایت ها تقسیم بندی کنیم می توانیم به نوعی از تقسیم بندی زیر استفاده کنیم:

- سرور اختصاصی

- سرور نیمه اختصاصی

- سرور مجازی 

- میزبانی وب (هاستینگ یا هاست اشتراکی )

البته در رابطه با هر کدام در بخشهای مربوطه توضیحات لازم را خوهیم داد. سرورها دارای سیستم عامل مخصوص به خود هستند. و نسبت به کاربردهای خود متفاوت می باشند.

هنگام انتخاب سرور مناسب، چندین نکته وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنیم. پیکربندی سخت افزاری، زیر ساخت شبکه و اینترنت قدرتمند، قابلیت‌های امنیتی و حفاظت از اطلاعات مواردی هستند که باید به آن‌ها، اهمیت ویژه‌ای دهیم. نکته مهم دیگر، کاربرد سرور است و اینکه برای برآورده کردن چه نیازی با چه منابعی، سرور تهیه می‌شود. قبل از انتخاب سرور، ویژگی‌های خاص آن‌را ارزیابی کنید تا در قبال هزینه پرداختی، سروری مناسب و کاربردی تهیه کنید.

سرورها از لحاظ موقعیت جغرافیایی می توانند در هر نقطه از جهان باشد، البته باید مواردی که برای نگهداری سرور لازم است را دارا باشد. مجموعه برین هاست آماده ارائه انواع خدمات در زمینه سرور (سرور اختصاصی و نیمه اختصاصی ، سرور مجازی ، هاست لینوکس اشتراکی) می باشد.

 

 

 

دیدگاه برای این پست


دیدگاهی ارسال کنید

آنلاین هستیم

بخش فروش آماده گفتگو با شما میباشد